Contact opnemen met een redactie

Home » Online Marketing Kennisbank » Content marketing » Contact opnemen met een redactie

Mocht je content willen publiceren op externe blogs, dan kan het best een drempel zijn om met de juiste persoon in contact te komen en deze te overtuigen je artikel te plaatsen.

Inhoudsopgave

Eerst het artikel schrijven

Op de vraag ‘staan jullie open voor het publiceren van mijn artikel’ is het antwoord ‘als het goed genoeg is’. Het is dus niet nodig om vooraf te informeren of ze hier voor openstaan.

Schrijf daarom het artikel vooraf, zodat je het meteen mee kunt sturen.

Waar zoekt een extern blog naar?

Heel eerlijk wordt er een hoop content gerecycled. Een veel voorkomende strategie is simpelweg een aantal artikelen over een onderwerp zoeken, hier de beste punten uit halen en dit vervolgens herschrijven zonder dat je echt begrijpt waar je het over hebt.

Ik zou willen zeggen dat dit soort content niet werkt, maar mensen lijken er mee weg te komen. Het is echt er niet waar blogs naar zoeken.

Waar wij het meeste succes mee hebben, zijn lange/complete blogartikelen waarin je toepasbare kennis deelt. Bijvoorbeeld een nieuwe trend in de markt eerst een paar keer toepassen en daarna je ervaringen delen op een manier dat de lezer er zelf mee aan de slag kan.

Beschrijf dus niet alleen iets, maar creëer content waarmee de lezer verder komt zonder dat zij naar andere websites hoeft voor meer informatie. Zo raakt het blog haar bezoeker kwijt, dus dat is zeker wat ze niet willen.

Dit brengt ons naar een volgend punt. De site waar jij je artikel wilt publiceren heeft zelf ook haar uitdagingen op het gebied van SEO en linkbuilding.

Door hen een handje te helpen en interne links naar aanvullende pagina’s op hun website te plaatsen, helpt jouw artikel hen een handje op het gebied van SEO. Dit maakt jouw artikel ‘nuttiger’ en is daarom interessanter om te publiceren.

Niet op eigen site publiceren

Dit is misschien een no-brainer, maar toch noemen we hem even. Hetzelfde artikel op twee verschillende websites wordt ook wel ‘duplicate content’ genoemd.

De website met het artikel dat als eerste door Google geïndexeerd is, wordt als het origineel gezien. Alle overige plekken waar Google dezelfde content tegenkomt wordt als ‘duplicate content’ gezien en deze websites worden gestraft met lagere posities in de zoekresultaten.

Het is dus absoluut not done om jouw artikel eerst op je eigen website te publiceren en daarna ergens anders aan te bieden. Sterker nog, biedt hetzelfde artikel niet op meerdere plekken tegelijk aan. Dit zou een absolute doodsteek zijn voor je relatie met de redactie.

Bouw een relatie op

Vaak gebruiken redacties een algemene mailbox en komt je verzoek bij een random persoon op de redactie terecht. Ook al is de kans klein dat je een volgende keer weer door dezelfde persoon te woord gestaan wordt, helpt het toch om je mail aan een specifiek persoon in de redactie te richten.

Je kunt zelfs een link opnemen naar een eerder geplaatst artikel om te laten zien dat je niet ‘nieuw’ bent, maar al vaker met ze gewerkt hebt. Dit vergroot het vertrouwen en zorgt ervoor dat je artikelen in de toekomst steeds sneller geplaatst zullen worden.

Klaar om te groeien?

Beschrijf jouw wens en krijg eerlijk advies over wat wij zouden doen in jouw situatie. Dit in de vorm van een kennismaking waarin we concrete kansen tonen hoe je meer resultaat uit jouw website kunt halen.

    Bij Marquant willen we onze 30+ jaar ervaring inzetten om MKB ondernemers te helpen succesvol te zijn in B2B online marketing. Wil je meer weten over zaken als freelance online marketeer, uurtarief online marketeer of Online Marketing cases? Houd dan ons blog in de gaten!